Учням та батькам

Критерії оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти

Дайджест новин

Інформація щодо проведення заходів  за економічною чи підприємницькою тематикою протягом вересня-грудня 2023 року та січня-березня 2024 року у Ніжинській гімназії № 3

30 листопада о 19:00.🔥 ЗАПРОШУЄМО БАТЬКІВ й учнів 9-х класів на ОНЛАЙН ПРЕЗЕНТАЦІЮ щодо БЕЗКОШТОВНОГО навчання у ПОЛЬЩІ

Здобувачам освіти 8-9х класів та їхнім батькам!
НаУ “Острозька академія” проводить моніторинг уподобань старшокласників у 2024-2025 н.р. для визначення пріоритетних напрямків спеціальностей до Вступної кампанії — 2025.
Якщо Вас зацікавила дана інформація, ви можете заповнити форму за покликанням: https://forms.gle/4AV2qbcA8vf78EqJ8
НаУ важливо знати про інтереси абітурієнтів, тому співпраця з Вами спрямована на покращення освітнього складника в Україні.

Опитування передбачає збір даних про пріоритетні напрямки спеціальностей учнів 8-11 класів у школах Рівненської та сусідніх областей.
Національний університет “Острозька академія” зацікавлений у вподобаннях майбутніх абітурієнтів, тому ваші відповіді – запорука вдалої Вступної кампанії – 2025.
Бажаємо успіхів під час вступу!

Маємо чудову новину для всіх, хто хоче підвищити рівень знань у точних науках. Хочемо познайомити вас із навчальною платформою Khan Academy!
Khan Academy – це суперінструмент для вивчення математики та інших предметів. Ця платформа допомагає дітям у всьому світі понад 10 років і отримала підтримку від таких гігантів, як Білл Гейтс та Google. Тут ви знайдете навчальні відео, статті й тести – все в одному місці. Можна вчитися самостійно або в класі, де вчителі можуть створювати групи дітей та відслідковувати прогрес учнів.
Головне: усе це безкоштовно і так буде завжди! За підтримки Київської школи економіки та KSE Foundation, Khan Academy тепер доступна і в Україні!
Вже перекладені українською курси: “Арифметика”, “Основи алгебри”, “Передмова до математичного аналізу”, а незабаром вийдуть “Алгебра 2” й “Базова геометрія та вимірювання”.
Чому це круто?
Вчителям: підвищить ефективність навчання учнів і звільнить час для більш цікавих завдань.
Учням: допоможе розібратись та покращити знання з найпопулярніших математичних тем.
Батькам: полегшить процес навчання дітей і заощадить нерви.
За цим покликанням Ви знайдете інструкцію про користування платформою, яка допоможе краще познайомитись із Khan Academy.
https://docs.google.com/presentation/d/1WIVYqljzxL1j1nIayjnBKmBQyiplClHU/edit#slide=id.p1
Для зв’язку з локалізаторами, звертайтесь на пошту: project_ka@kse.org.ua

Розвиток навичок програмування Відповідно до листів Міністерства освіти і науки України від 03 вересня 2024 року № 1/15946-24 та Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського від 05.09.2024 № 21/01-12/1176 «Про безкоштовні програми навчання Благодійного фонду «Star for Life Ukraine» доводимо до відома, що з початком нового навчального року Благодійний фонд «Star for Life Ukraine» оголошує набір на такі безкоштовні програми:

  • Python в Дії: базовий курс з програмування та алгоритмічного мислення для учнів 7-11 класів (тривалість: 19.09-4.12.2024, реєстрація: https://forms.gle/iR5fvsFn7SHCN8nz7 ).
  • Front End: основи розробки веб-інтерфейсів для учнів 5-11 класів (тривалість: 24.09-12.12.2024, реєстрація: https://forms.gle/1ExQVUhHfuoyiycy7).
  • Girls in Tech: квантове програмування – курс розроблено спеціально для дівчат 7-9 класів (тривалість: 1.10-3.12.2024, реєстрація: https://forms.gle/xJU3hG2s7wvkDt3F8 ).
    Зазначені програми розраховані на учнів різних вікових груп і включають не лише навчання за основним предметом, а й ментальну підтримку та заняття з англійської мови.
    Реєстрація на участь у програмах вже відкрита.

МОН у партнерстві з урядом США забезпечить учнів 1–2 класів усіма підручниками. На це виділено $8,3 млн від USAID та народу США. Закупівля підручників відбуватиметься за конкурентною і прозорою процедурою: фінансування отримають видавництва-переможці конкурсу.
Детальніше (https://mon.gov.ua/news/usi-pidruchnyky-dlia-ukrainskykh-uchniv-12-klasiv-nadrukuiut-koshtom-uriadu-ssha )

Проміжні результати використання субвенції для шкільних укриттів

На ремонт і будівництво укриттів МОН розподілило 2,5 млрд гривень для 8 прифронтових областей. З 57 обраних проєктів, 50 вже отримали фінансування. Більше про хід робіт та особливості проєктів — у матеріалі ⬇️
Детальніше (https://mon.gov.ua/news/yak-hromady-oblashtovuiut-bezpechni-osvitni-prostory-promizhni-rezultaty-vykorystannia-subventsii)

Розпочалась вступна кампанія до профтехів

Дізнайтеся (https://mon.gov.ua/news/tvoia-nezalezhnist-pochynaietsia-tut-startuie-vstupna-kampaniia-do-proftekhiv ) про нові можливості для вступників, особливості вступу та переваги профтехів цього року.

✔️ Вступ 2024: розпочали роботу гаряча лінія та чат-бот МОН (https://mon.gov.ua/news/vstup-2024-rozpochala-robotu-hariacha-liniia-mon-ta-chat-bot-dlia-zapytan )
✔️ EU Study Days: єврошкола для школярів та студентів (https://houseofeurope.org.ua/opportunity/686 )

Шановні випускники та батьки
Ніжинської гімназії № 3!

Доводимо до Вашого відома лист МОН України.
До Міністерства освіти і науки України надходять окремі звернення від вступників на навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти, які виявили помилки у власному документі про базову або повну загальну середню освіту. З метою врегулювання питання вступу таких осіб Міністерство освіти і науки України інформує, що вступникам, які не можуть зареєструвати особистий електронний кабінет у зв’язку з вказаними нижче помилками необхідно звернутись до сервісу підтримки електронних кабінетів вступників (забезпечується технічним адміністратором ЄДЕБО ДП «Інфоресурс») шляхом надсилання на електронну пошту (vstup@inforesurs.gov.ua) відповідного електронного листа з темою: «Помилка при реєстрації Х-ХХХ», де Х-ХХХ – номер відповідної помилки.

До листа необхідно додати: сканкопії (фото) свідоцтва/атестата про ПЗСО або свідоцтва про БСО (з ПІБ, серією, номером, датою видачі), скрін даних НМТ
(ЗНО) (з ПІБ, номером, піном, роком видачі), паспорта (з ПІБ, серією, номером, датою видачі, терміном дії (для ID-паспорта)), скріншоти з помилкою.
У разі виявлення розбіжностей у даних, вказаних у документі про базову середню або повну загальну середню освіту, допущених внаслідок технічних помилок при оформленні документа, виправлення яких потребує заміни документа (виготовлення дубліката), Міністерство освіти і науки України дозволяє ДП «Інфоресурс» здійснювати в ЄДЕБО дії, необхідні для надання вступникам можливості реєстрації електронних кабінетів без заміни документа про базову середню та повну загальну середню освіту.

Математична добірка для поціновувачів точних наук

🤩 Відкривати нові царини математики, розв’язувати задачі, яких не могли вирішити півтора століття, закладати основи для розвитку сучасної IT-сфери, вивчати науку навіть у радянському концтаборі — це все про українських математиків і математикинь.
👇🏻 Більше про них можна дізнатися з цих двох статей:
1️⃣ «Математичні інфлюенсери минулих століть: 5 українських науковців, про яких варто знати».
2️⃣ «Дослідниці та винахідниці: 5 математикинь з історії України».

🙌🏻 До речі, історія жінок у цій науці почалася ще за часів античної Греції, продовжувалася в пізньому Середньовіччі й Відродженні, коли дівчата й жінки ще навіть не могли здобувати офіційну освіту, і триває донині.
👉🏻 Більше про історії натхненних математикинь минувшини розповіли в цій статті — «Зірки інтегралів і рівнянь: 5 математикинь зі світової історії».

🧐 Які є перспективи в математиків у 2024-му та в яких сферах вони можуть працювати? Розповідає математикиня й докторка фізико-математичних наук Олена Ванєєва в нашому новенькому інтервʼю.
👌🏻 Це must read матеріал для учнів, які замислюються про те, щоб повʼязати своє майбутнє з математикою.

 Ну й куди ж без фанових (і не тільки) тестів?
1️⃣ «Пряма, круг чи куб: яка ти геометрична фігура?»
2️⃣ «Раціональне, ірраціональне чи комплексне: яке ти число?»
3️⃣ «Піфагорова трійка чи велика теорема Ферма: яка ти математична формула?»
4️⃣ «Айтівці XX століття: що ти знаєш про Львівську математичну школу?»
Більше цікавих матеріалів шукайте на МАНплатформі.

П А М ‘ Я Т К А батькам з порадами щодо запобігання самовільному залишенню дітьми місць проживання

Адреса: Чернігівська обл., м.Ніжин, вул. Станіслава Прощенка 6-А, 16600
E-mail: nizhyngimn3@gmail.com
Телефон: (04631)7-19-13

© 2021 Ніжинська гімназія №3 Ніжинської міської ради Чернігівської області.
Сайт розроблений на засобами UiKit ліцензія GNU