Учитель-учителеві
Відповідно до листа ЧОІППО ім. К. Д. Ушинського від 12.03.2025 року № 21/01-12/428 «Про онлайн-курс» повідомляємо, що Фонд Східна Європа у межах програми «Разом заради підтримки» розробив онлайн-курс «Інклюзивна гуманітарна допомога» (https://surl.li/umganw ).
У курсі можна ознайомитися з базовими принципами інклюзії, порадами експертів щодо пошуку ресурсів і партнерів для поліпшення доступності, а також ефективними методами навчання команди.
Протягом дев’яти лекцій слухачі та слухачки дізнаються, як:
підвищити обізнаність та професійність у сфері інклюзії організаціям, які впроваджують гуманітарні програми;
створювати безбар’єрні простори;
краще розумітися на потребах людей із інвалідністю;
зробити інклюзію однією із цінностей організації.
Онлайн-курс «Інклюзивна гуманітарна допомога» доступний на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!» https://zrozumilo.in.ua/. Він безоплатний і доступний 24/7.
У рамках ознайомлення з авторськими концепціями підручників, методичними матеріалами до них, а також у межах подальшого обговорення, Видавництво “РАНОК” пропонує педагогам взяти участь у спільних регіональних онлайн-заходах з авторами підручників для 8 класу НУШ.
РЕГІОНАЛЬНІ ОНЛАЙН-ЗАХОДИ З АВТОРАМИ ПІДРУЧНИКІВ для 8 класу НУШ
Спікери презентують трансформовані функції шкільного підручника як засобу навчання в НУШ, розкриють особливості побудови навчальних матеріалів, розроблених відповідно до чинних модельних навчальних програм, та поділяться методичними родзинками їх застосування в навчальному процесі НУШ.
Пропонуємо увазі класних керівників 1-9х класів посібник “Методичні рекомендації щодо організації та проведення “Тижня доброчесності” у закладах загальної середньої освіти у 2024 році”. Проведіть цікаві ранкові зустрічі, інформаційні хвилинки, підготуйте та розмістіть у Вайбер-групах тематичні онлайн-повідомлення, змістовні години спілкування зі здобувачами освіти Ваших класів.
Компанія Mathema оголошує про запуск безкоштовного курсу для вчителів, мета якого — допомогти педагогам інтегрувати сучасні інструменти Canva та штучного інтелекту у викладання.Курс складається з 8 онлайн-занять, що охоплюють основи роботи зі штучним інтелектом, створення зображень і відео за його допомогою та використання Canva для розробки інтерактивних матеріалів. Такі знання особливо корисні в умовах дистанційного навчання, де важливо залучати учнів за допомогою цікавого мультимедійного контенту. Для реєстрації та додаткової інформації:https://mathema.me/reiestratsiia-na-kurs-kanva-shi/
13 листопада 2024 року відбудеться безкоштовний тренінг «Онлайн сервіси й «розумні» можливості програм і сервісів Майкрософт».Зокрема, на тренінгу будуть розглядатися наступні питання: використання штучного інтелекту для автоматизації рутинних завдань; як ефективніше спілкуватися та співпрацювати з учнями в реальному часі; як використовувати хмарні сервіси для безпечного зберігання та доступу до ваших даних; як використовувати «розумні» функції для пошуку інформації та прийняття кращих рішень на етапі підготовки і проведення уроку з використанням Cоpilot, Power Point, Word тощо. варіанти застосування онлайн-дошок в організації проєктної роботи з учнями; удосконалення оцінювання роботи учнів з новими функціямиМайкрософт.Особливу увагу буде приділено створенню персоналізованих навчальних матеріалів та автоматизації рутинних завдань.Спікери тренінгу – Ляна Аванесян, Microsoft Master Trainer, та тренерки проєкту ГО «Українська посмішка» Оксана Качуровська й Юлія Коломієць.Для участі у тренінгу необхідно зареєструватися за посиланням:https://forms.gle/2mzgFVJWyJpj21Vd8
«Національний проєкт: пишемо есе» має на меті розвиток критичного мислення, творчих здібностей і вдосконалення навичок письма в учнів і вчителів України, що є надзвичайно актуальним у контексті сучасних освітніх викликів. Детальна інформація про умови участі – на сайті «Національний проєкт: пишемо есе»: https://essay.nus.org.ua/about-project/
Для вчителів іноземних мов
Шановні колеги! Оголошено набір наукових статей до фахового збірника наукових праць «СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ З ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ» № 2 (26), 2024
«Сучасні дослідження з іноземної філології» включено до Переліку наукових фахових видань України ( категорія «Б» ) зі спеціальностей 035 «Філологія», 014 «Педагогіка» згідно з Наказом МОН України від 26.11.2020 р. № 1471 (додаток 3).
ТЕМАТИЧНІ Р УБРИКИ ЗБІРНИКА : 1. Мовознавство 2. Літературознавство 3. Методика викладання іноземних мов 4. Рецензії, презентації, огляди
ПОРЯДОК ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ : Для опублікування статті у фаховому збірнику наукових праць № 2 (26), 2024 необхідно до 26 липня 2024 року заповнити довідку про автора та надіслати на електронну адресу editor@philol-zbirnyk.uzhnu.uz.ua : • Статтю, оформлену за вказаними вимогами. Редакція наукового збірника здійснює зовнішнє та внутрішнє анонімне рецензування статей та перевірку на наявність плагіату. Після рецензування автори отримують реквізити для оплати публікаційного внеску. • Фото або скан квитанції про сплату вартості публікації.
Автори несуть відповідальність за точність викладених фактів, цитат і посилань. Статті, оформлення яких не відповідає вказаним вимогам, до друку не приймаються.
Більш детальна інформація міститься на сайті видання та у додатку до цього листа. Завантажити додаток Ужгородський національний університет, факультет іноземної філології Адреса: вул. Університетська, 14, м. Ужгород, Україна Електронна пошта: editor@philol-zbirnyk.uzhnu.uz.ua
Сторінка збірника: philol-zbirnyk.uzhnu.uz.ua Телефон редакції: +38 (097) 542 74 59
Для вчителів і освітніх управлінців створили онлайн-курси з подолання освітніх втрат
Щодо доступу до електронної версії журналу «Професійний розвиток педагогічних працівників»
Доводимо до вашого відома пропозицію видавництва журналу «Професійний розвиток педагогічних працівників» щодо надання доступу до електронної версії видання терміном на три місяці.
Особливістю видання є можливість опрацювання (редагування) навчальних, методичних та дидактичних матеріалів відповідно до власних оцінок учителя. Матеріали орієнтовані на самостійне вивчення учнем програмових тем, а також на дистанційну форму навчання та надаються вчителю з місячним випередженням перед вивченням теми наступного місяця. Також метою видавців є залучення вчителів до функціонування Всеукраїнського фонду педагогічного досвіду «МЕТОДИКА»; інформування педагогів щодо курсів підвищення кваліфікації для формування індивідуальних освітніх траєкторій; впровадження в школах автоматизованих систем для складання й виконання річних планів підвищення кваліфікації педагогів.
Матеріали журналу № 9 за 2023 р. можна переглянути та завантажити за покликанням:
https://drive.google.com/drive/folders/15QzfGMp0phwQ4B0SAUm5UIbWnDbDBw0b?usp=sharing
Папка містить навчально-методичні матеріали з окремих тем предметів: алгебра – 8 клас; біологія – 7-8 класи; всесвітня історія – 8-9 класи; географія – 8 клас; зарубіжна література – 5, 8 класи; музичне мистецтво – 5 клас, основи здоров’я – 5 клас; українська література – 5, 7 класи.
Матеріали журналу № 10 (грудень) за 2023 р. можна переглянути та завантажити за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/16wyqwW59qcV-PtRqBgZQAxyRIaIwoNLq?usp=sharing
Папка містить навчально-методичні матеріали з окремих тем предметів: біологія – 7, 10 класи; географія – 7, 10 класи; геометрія – 7 клас; зарубіжна література – 6, 9 класи; музичне мистецтво – 5 клас, мистецтво – 11 клас; основи здоров’я – 7 клас; українська література – 10 клас; хімія – 7 клас.
«Жити, щоб навчати» — унікальна збірка вчительських історій про війну (від засновників національної премії Global Teacher Prize Ukraine).
Оновлена інформатика – ІТ-студії
З метою надання підтримки педагогічним працівникам в процесі організації дистанційного та змішаного навчання створено безкоштовний онлайн-курс з цифрової педагогіки «Цифровий учитель», розроблений ЮНЕСКО у співпраці з українськими експертами.
https://study.ed-era.com/uk/courses/course/4033
Онлайн-курс складається з семи основних модулів:
➢ цифровий простір;
➢ цифрова педагогіка;
➢ універсальний дизайн навчання в освітньому процесі;
➢ оцінювання в цифровому світі;
➢ цифрова комунікація та взаємодія;
➢ управління класом у цифровій педагогіці;
➢ соціально-емоційне навчання.
Кожен модуль містить рекомендації та інтерактивні вправи. Загалом даний курс орієнтований на забезпечення педагогічних працівників інструментами та рекомендаціями для ефективного та якісного онлайн-навчання, а також підвищення цифрової грамотності педагогічних працівників в цілому. В рамках курсу вчителі також можуть обговорювати конкретні питання та отримати
доступ до додаткових ресурсів. По завершенню курсу вони отримають
сертифікат підвищення кваліфікації та 1 кредит ЄКТС.
Крім того, для підтримки обміну досвідом між вчителями щодо аспектів цифрової педагогіки ЮНЕСКО формує Спільноту практиків та мережу наставництва для підтримки освітян у розвитку їхніх компетенцій. Посилання на спільноту: https://www.facebook.com/groups/modernteachers/
Приєднавшись до неї, вчителі зможуть обмінюватися передовим досвідом, ділитися інноваційними методиками викладання та колективно вирішувати проблеми, пов’язані з онлайн навчанням та викладанням.
Освітні проєкти “Empower” i “Promova” у межах національної програми Future Perfect
Мовна програма Future Perfect
http://osvita.diia.gov.ua/future-perfect
втілюється Міністерством цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України за підтримки USAID/UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та Фонду Східної Європи.
Безкоштовні сервіси платформ “Empower”
http://nme-vfpo.com/kembridzhskyj-kurs-anglijskoyi-movy/empower/
i “Promova”
http://promova.com/free-for-ukraine
допоможуть вчителям вивчити англійську мову в зручному та доступному форматі.
«Освіта — наша суперсила». Про освітній форум «Освіта у воєнний і післявоєнний час».
Доводимо до відома вчителів історії України, всесвітньої історії, громадянської освіти, української мови, української літератури, та використання в роботі класними керівниками під час виховних годин, годин спілкування, засідань за «круглим столом» тощо лист Директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України від 21 грудня 2023 року № 4/5049-23 щодо матеріалів «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог».
НАВІГАТОР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ
Фондом Східна Європа спільно з Українським інститутом створено онлайнкурс «Історія українського громадянського суспільства» на Освітній онлайнплатформі Зрозуміло!
Онлайн-курс «Історія українського громадянського суспільства» про
суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського
громадянського суспільства.
Цей курс створений для представниць і представників громадського сектору,
органів державної та місцевої влади, освітян, активної молоді. Він також точно буде
корисним для всіх, хто цікавиться історією розвитку українського суспільства.
Посилання на курс: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-044+Jan2024/about
Візуальні матеріали за посиланням
https://docs.google.com/document/d/1Tc6loW-T_k_OH43igb8xpOzn0BuDn1ZQAyhwcmFRq6Q/edit
Ділюсь досвідом
Тиждень педагогічної майстерності вчителів естетичного циклу (збірка методичних матеріалів, грудень, 2023)
Методичний бюлетень за наслідками проведення предметного тижня вчителів суспільно-гуманітарного циклу (збірка методичних матеріалів, лютий, 2024)
Тиждень педагогічної майстерності вчителів природничих дисциплін (збірка методичних матеріалів, лютий-березень, 2024)
Школа молодого вчителя
Корисні матеріали для педагогів-наставників та молодих вчителів.